Израел собори сиријски авион

Израелската ракета, од типот „патриот“, денес собори еден сиријски авион, кој влегол во израелскиот воздушен простор, соопшти армијата.„Пред неколку моменти, сиријски авион влезе во израелскиот воздушен простор. Израелските одбранбени сили го пресретнаа авионот, со користење на воздушен одбранбен систем „патриот“. Околностите на инцидентот се испитуваат“ – пренесува Ројтерс.
Израелското воено радио јави дека е соборено беспилотно летало над Голанската висија, која е под израелска окупација. „Пред неколку моменти, сиријски авион влезе во израелскиот воздушен простор. Израелските одбранбени сили го пресретнаа авионот, со користење

Пронајдете не на следниве мрежи: