Извлечени групите за Светско Првенство во кошарка

Извлечени официјалните групи за претстојното Светско Првенство во кошарка кое се игра во Шпанија.
 Бранителот на титулата, Соединетите Американски Држави ја предводи групата „Ц“, во која се уште и селекциите на Финска, Нов Зеланд, Украина, Домениканската Република и Турција.

Нокаут фазата започнува од осминафиналето, каде ќе се пласираат по четири најдобри екипи од сите групи.
Повеќе на спорт365
 Бранителот на титулата, Соединетите Американски Држави ја предводи групата „Ц“, во која се уште и селекциите на Финска, Нов Зелан

Пронајдете не на следниве мрежи: