Ја откривме тајната: Еве како конечно да се откажете од пушењето!

Loading...

Сигурно сте свесни дека пушењето е штетно по здравјето, но неможете да соберете сили никако да се откажете од овој порок. Ние ви го претставуваме рецептот со кој со сигурност засекогаш ќе го оставите пушењето. Затоа и се потребни овие состојки:
 
–  цеден сок од половина грејпфрут
 
– 20мл чај од камилица
 
– цеден сок од половина портокал
 
– 30 гр масло од јојоба
 
– 30гр маслиново масло
 
– 30гр масло од кокос
 
– 5гр оригано
 
Во соодветен сад измешајте ги сите состојки додека да добиете хомогена смеса. Потоа смесата ставете ја во тегла и затворете ја.
Маслото нанесувајте го врз кожата под носот или капнете неколку капки врз памук и вдишувајте длабоко, секогаш кога ќе имате потреба од пушење.Затоа и се потребни овие состојки:
 
–  цеден сок од половина грејпфрут
 
– 20мл чај од камилица

loading...
Loading...