Ја претепале со столица, каса и кафемат…Нема да верувате која е причината!

Четириесет и седумгодишната Драгана А., вработена во една позната пекара во Земун, брутално била претепана во вторникот вечерта.Таа била нападната на работното место без никаква причина од момче и девојка, по кои полицијата се уште трага.
По едночасовното малтретирање, Драгана била пренесена во болница, каде поради тешката повреда била задржана.
– Навечер вратата е заклучена, работи само шалтерот. Кога дојдоа момчето и девојката веднаш се гледаше дека се лути за нешто. Таа нарача хот- дог, а тој хамбургер. Момчето ми рече да ставам кечап, а девојчето повторно побара хот- дог. И реков кога ќе завршам со сендвичот и таа ќе биде услужена, при што таа се налути и си замина, а веднаш по неа и момчето. Но по неколку минути тие се вратија. Момчето почна да лупа на вратата и да вика: „Отвори ја вратата, ќе те убијам”. Потоа преку шалтерот успеа да влезе во пекарата. Ми рече дека сум и го расипала расположението на девојката и веднаш ме нападна. Ме удираше со се што можеше да дофати, со апаратот за кафе, касата, ме удри неколку шлаканици. Сепак некако успеав да се тргнам, ја отворив вратата и истрчав од пекарата, раскажува Драгана.
Но тоа не било крај на нејзиното мачење.
– Девојката која беше надвор почна да ме кубе и удира неконтролирано. Во тој момент момчето излезе од пекарата и ми ја удри главата со стол. Во тој момент помислив дека ќе ме убијат. Тој продолжи да ме удира со столицата а таа ме шутираше. Додека ме малтретираа момчето изговори “Каква е оваа држава”.
Нејзините викотници ги слушнал дежурниот обезбедувач и веднаш повикал полиција.Таа била нападната на работното место без никаква причина од момче и девојка, по кои полицијата се уште трага.
По едночасовното малтретирањ

Пронајдете не на следниве мрежи: