Ја убил сопругата па се фрлил од тераса

Loading...

Голема семејна трагедија ја потресе Србија. Во Крушевац маж си ја убил својата сопруга со нож, а потоа се самоубил фрлајки се од шестиот спрат од зградата.Како што пренесува српски Блиц утрово меѓу 5 и 5:30 часот, 54-годишниот маж со повеќе убоди од нож ја усмрти својата сопруга, а потоа од тераса се фрли каде загина на лице место.
Мажот престојувал долг период во психијатриска болница, а за време на убиството бил пуштен дома за да ги помине новогодишните и божикните празници. 
Полицијата не ги знае кои биле причините за убиството и самоубиството.Како што пренесува српски Блиц утрово меѓу 5 и 5:30 часот, 54-годишниот маж со повеќе убоди од нож ја усмрти својата сопруга, а потоа од тераса се

loading...
Loading...