Јадете буквално се, а топите килограми, еве како!

Loading...

Ако сакате брзо и лесно да ослабете, без при тоа да се мачите со строги диети и да си го одземате задоволството да јадете од вашите омилени оброци, ова е спасот за вас. Испијте го овој коктел наутро, па потоа јадете нормално. Правете го ова еден месец за резултати.
8 суви сливи
4 лажици овесни снегулки
2 лажички цимет
3 лажички мелено ленено семе
3 лажички какао
300-350 мл. кефир
Потопете ги сливите во зовриена вода, па нека стојат 10 минути.
Кога ќе набабрат исечете ги или ставете ги во блендер, па ставете ги во сад со сите останати состојки, овесните снегулки, ленено семе, цимет и какао и на крај ставете кефир.
Ако немате кефир ставете немасен јогурт.
Нека отстои смесата во стаклено шише или тегла вечерта, па пијте ја наутро.
Вака правете еден месец. Испијте го овој коктел наутро, па потоа јадете нормално. Правете го ова еден месец за резултати.
8 суви сливи
4 лажици овесни снегу

loading...
Loading...