Игор Јанев: СЕ РАБОТИ ЗА ПРАВНАТА НЕПИСМЕНОСТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ИВАНОВ!

ВНИМАНИЕ!!! ПОСЕБНО ИЗВЕСТУВАЊЕ: СЕ МНОЖАТ ДЕЗИНФОРМАЦИИТЕ НА НЕТ И СЕ ШИРАТ СПИНОВИ ОД КОИ НЕ Е ИМУН НИТУ ИВАНОВ!!
Коментатор на мојата страна ме праша: „Еден мој пријател беше кај Иванов и тој му рекол дека декларацијата од 1947 – 48 на која се повикувала Португалија во нивниот случај која што би можела и нам да ни помогне била укината 1952год. Вистина ли е тоа или имаме погрешна информација од Иванов. Ви благодарам !!!”
Мојот одговор беше: «Условите за прием се биле предмет на Меѓународниот Суд за Правда 1948, беше донесено Сов. Мислење 1948 које не е променето до денес и потоа Рез. на ГСОН 197/3 прифати тоа мислење. Сов. Мислење од МСП 1948 НЕ е УКИНАТО (ниту беше предмет на укинување) , ниту рез. ГСОН 197/3 беше предмет на укинување!
СЕ РАБОТИ ИЛИ ЗА ПРАВНАТА НЕПИСМЕНОСТ НА ПРЕТСEДАТЕЛОТ ИВАНОВ ИЛИ ЗА РАЗНИ СПИНОВИ! Но веројатно и едно и друго!
Иванов не ја познава проблематиката на правото на меѓународните организации!
ВНИМАНИЕ!!! СЕ РАБОТИ ЗА ПРАВНАТА НЕПИСМЕНОСТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ИВАНОВ!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.