Јанез Јанша до Карл Билд: Вашите пријатели го предизвикаа оганот во Македонија, кога помогнаа да се уништи стабилна проевропска конзервативна влада!

Loading...

Поранешниот словенечки премиер, Јанез Јанша преку својот Твитер профил му одговори на поранешниот шведски премиер и министер за надворешни работи, Карл Билд кој “твитна“ за случувањата во Македонија.Реакцијата на Јанша дојде откако Билд на својот Твитер профил запраша дали Европската народна партија (ЕПП) ќе реагирала на тоа што македонската владејачка партија си играла со оган во се’ повеќе нестабилниот регион.
На ваквата констатација на Билд, Јанша возврати:
-Не, Карл. Вашите пријатели го предизвика овој оган кога помогнаа да се уништи стабилна, проевропска конзервативна влада….
Реакцијата на Јанша дојде откако Билд на својот Твитер профил запраша дали Европската народна партија (ЕПП) ќе реагирала на тоа што македонската вл

loading...