Јанович за Ѓоковиќ: Многу глуми, не е искрен…

Младиот полски тенисер Јиржи Јанович за српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, и тенисер број 1 на АТП листата упати серија на критики.
„Мислам дека Новак Ѓоковиќ не е искрен. Тој глуми и многу сака да се фали“ изјави Јанович.
Јанович додаде и дека Роџер Федерер исто така не е природен.
„Немам идоли, навистина, го сакав Сампрас, но како игра. Сафин ми се допаѓаше по однесување. Од друга страна, мислам дека Новак Ѓоковиќ не е искрен. Тој многу глуми и сака да се фали. Ниту Федерер не е природен, препотентен е некако не верувам дека припаѓа на АТП листата“ вели Јанович.
Полскиот тенисер со пласманот во полуфиналето на Вимблдон се искачи на 17-тото место на АТП листата. Младиот полски тенисер Јиржи Јанович за српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, и тенисер број 1 на АТП листата упати серија н

Пронајдете не на следниве мрежи: