Јелена Карлеуша ги исплука Ноле и Вучиќ: „Спортисти и политичари пуштете ги луѓето кај Фекетиќ да поминат“

Loading...

Познатата српска пејачка се огласила по повод вонредната состојба на северот на Србија каде се уште некои завеани патници чекаат на евакуација. Јелена Карлеуша ја прокоментирала вонредната состојба на северот на Србија каде повеќето патишта се непроодни, поради заносите од снег и каде некои патници чекаат на евакуација.

Познатата пејачка на својот Твитер профил апелирала политичарите, спортистите, новинарите и останатите да се тргнат за да можат луѓето кај Фекретиќ да поминат. 
Јелена Карлеуша ја прокоментирала вонредната состојба на северот на Србија каде повеќето патишта се непроодни, поради заносите од снег и каде некои

loading...
Loading...