Кацин: Србија сè поблиску до датумот за почеток на преговорите со ЕУ

Датумот за почеток на преговорите за влезот на Србија во Европската унија(ЕУ) е „на дофат на раката“, изјави во среда во Белград известувачот за Србија во Европскиот парламент(ЕП) Јелко Кацин.Според него, Србија во првата половина од годината ќе има причина за славење, јави државната Радиотелевизија на Србија.Кацин во среда во Белград се сретна со српскиот премиер Ивица Дачиќ, а одби да одговори на новинарските прашања што Србија треба да направиз а да го добие датумот.
МакфаксДатумот за почеток на преговорите за влезот на Србија во

Пронајдете не на следниве мрежи: