Каде вее најмногу снег во Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по влажни коловози.  Слаб снег врне во Кочани,Делчево,Берово,К.Паланка,Страцин,Кичево и Прилеп и на планиските премини Маврово,Стража,Железнец,Пресека и Буково кој несе задржува на коловозот.
Во клисурите и усеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – М.Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, Маврово – Дебар – Струга, Д.Капија – Удово, Катланово – Велес, Крушево – Демир Хисар и Ресен – Буково.
ЈП Македонијапат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината  спрема условите на патот.         
Дежурните екипи на ЈП МАКЕДОНИЈАПАТ  се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.
За сите подетални информации јавете се на нашиот дежурен телефон 02/ 25 61 502 или посетете ја нашата веб страница  www.makedonijapat.com.mkСлаб снег врне во Кочани,Делчево,Берово,К.Паланка,Страцин,Кичево и Прилеп и на планиските премини Маврово,Стража,Железнец,Пресека и Буково кој несе

Пронајдете не на следниве мрежи: