Кај клинички центар пронајдена мртва докторка со убодна рана на вратот

Loading...

Ј.М.С. (53) лекарка и професорка на Медицинскиот факултет во Скопје синоќа била пронајдена мртва во близина на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“.Нејзиното тело било пронајдено со повреди од нож во пределот на рацете, со исечени вени и убодна рана на вратот.
Од МВР повеќе информации за овој случај најавуваат за денеска. Нејзиното тело било пронајдено со повреди од нож во пределот на рацете, со исечени вени и убодна рана на вратот.
Од МВР повеќе информации з

loading...