Како да ги отстраните стриите на природен начин

Loading...

Стриите се бледи белези кои се појавуваат на кожата во текот на хормоналните промени во организмот: во бременоста, при доењето, нагло дебелеење и слабеење. Секој сака да се ослободи од стриите, ние ви нудиме еден ефикасен и природен рецепт за отстранување на стриите. Се што треба да направите е смеса која ќе ја нанесувате редовно, а резултатите очекувајте ги по еден месец.
Пилинг против стрии
Потребни состојки:
250 грама сол
250 грама шеќер
100 милилитри масло од палма(палминото масло можете да го замените со било кое друго билно масло)

Подготовка и начин на употреба:
Сите состојки промешајте ги и за време на вечерното туширање нанесете ја смесата на проблематичните делови на кожата и детално истријте. По постапката, на телото нанесете хидрантна крема или лосион.
Првите резултати се видливи по еден месец. Секој сака да се ослободи од стриите, ние ви нудиме еден ефикасен и природен рецепт за отстранување на стриите. Се што треба да направите е смеса к

loading...
Loading...