Како да станете сексипилни

Loading...

Шминкајте се, средувајте ја косата, и тоа додека немате ништо на себе. Додека уживате во моментот, воспоставете хармонија со вашето сопствено тело од почетокот на денот и ќе бидате свесни за она што се случува околу вас во наредните 12 часа.
Носете заводлива долна облека под облеката. Секси тајната која ја чувате ќе ви ја поттикне возбудата.
Ставете парфем кој најмногу го користите кога ќе излезете со своето момче (мирисот е поврзан со емоциите, па  ќе ги оживеете спомените од заедничките жешки ноќи).
Пуштете ја вашата коса. Допирот на распуштени прамени кои го галат вашето лице ќе ве натера да флертувате за разлика од кога косата ќе ви биде собрана во коњско опавче.
Направете ручек полн со страст. Магнезиумот е состојка која буди страст, а добро е да се знае дека го има во босилекот, спанаќот и чоколадото.
Не пропуштајте брза масажа додека чекате за маникир. Ова е најдобар начин да се подготви вашата кожа, за потоа да блесне.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Шминкајте се, средувајте ја косата, и тоа додека немате ништо на себе. Додека уживате во моментот, воспоставете хармонија со вашето сопствено тело

loading...