Како девојче си играла со пилиња, а сега е најплатениот модел на светот

Loading...

Жизел Бундшен (34) е една од најфотогеничните жени на светот. А дури и кога била дете знаела да позира пред фотоапаратот. Таа неодамна објавила фотографија од 1883 година на која се гледаат таа и нејзината сестра како си играат со пилиња.На фотографијата која ја објавила Жизел, 4-годишната манекенка и нејзината сестра Пати позираат држејќи пилиња пред куќата на својата баба во Бразил.
Ова мало девојче во жолто фустанче и репчињата на глава само неколку години подоцна се појавила на насловната страна на „Вог“.
„Пати и јас кај баба. Тогаш започна мојата љубов кон пилињата“, напишала Жизел покрај фотографијата.

А пред само недела дена објавила и фотографија на која е без грам шминка. Фотографијата била направен на стадион, додека, опкружена со децата, навивала за својот сопруг Том Брејди и неговиот тим.На фотографијата која ја објавила Жизел, 4-годишната манекенка и нејзината сестра Пати позираат држејќи пилиња пред куќата на својата баба во Брази

loading...
Loading...