Како до рамен стомак после празниците?

Loading...

Ретко кој може да одолее на празничната трпеза. Со помош на овој брз рецепт може за кусо време да почуствувате зарамнување на стомакот.
Состојки:
2 литри вода
1 лажица изрендан свеж ѓумбир
1 краставица со средна големина исечена на долги парчиња
12 листови нане
Подготовка:
–          Во голем, стаклен бокал или шише ставете ги сите наведени состојки;
–          Прелиете со вода или оставете го да отстои во текот на вечерта во ладилникот;
–          Добиениот напиток пијте го во текот на целиот ден кога ќе почувствувате жед.Со помош на овој брз рецепт може за кусо време да почуствувате зарамнување на стомакот.
Состојки:
2 литри вода
1 лажица изр

loading...
Loading...