Како грчките медиуми пренесуваат за успесите на Перо Антиќ?

Грчките медиуми преплавени со наслови за Перо Антиќ, нашиот кошаркар кој настапува за НБА тимот Атланта Хоукс.Нашиот кошаркар продолжува со импресивните настапи во НБА лигата.
Екипата на Атланта го совлада шампионот Мајами со резултат 121-114. Нашиот кошаркар одигра уште еден фантастичен натпревар, на кој постигна 17 коша, со кои стигна до нов личен рекорд во НБА лигата.
Антиќ токму од грчки Олимпијакос премина во редовите на Атланта Хоукс, па еве како грчките медиуми пренесоа за синоќешниот огромен успех за нашиот кошаркар:
Повеќе на: sport365.mkНашиот кошаркар продолжува со импресивните настапи во НБА лигата.
Екипата на Атланта го совлада шампионот Мајами со резултат 121-114. Нашио

Пронајдете не на следниве мрежи: