Како Том Круз во Топ Ган: Ким Џонг Ун тестираше воен авион

Севернокорејскиот лидер за време на минатата посета на војската изјави дека е потребно да се зајакне воената обука, со цел да се пролева помалку крв во борбите.Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг Ун го посети военото воздухопловство на Корејската Народна армија за да ја провери состојбата на борбената авијација.
Тој ја искористи приликата да влезе во едно од леталата.
Јужнокорејските медиуми наведуваат дека Ким сака да остави впечаток дека нема страв од летање, исто како и неговиот татко.
Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг Ун го посети военото воздухопловство на Корејската Народна армија за да ја провери состојбата на борбената авиј

Пронајдете не на следниве мрежи: