Каков инцидент се случил во собата на Шумахер?

Loading...

Двајца возрасни мажи се обиделе да влезат во болничката соба во Гренобл, каде што лежи Михаел Шумахер откако се повреди на скијање и моментално е во кома.Инцидентот се случил пред две недели, а денеска го објавува Билд.
Не е познато зошто сакале да влезат, но се претпоставува дека сакале да го фотографираат шампионот на Формула 1 и потоа да ги продадат сликите.
Ова не е прв пат да се случи ваков инцидент. Билд потсетува дека само два дена по несреќата на 29 декември, човек облечен како свештеник се обидел да влезе во собата на Шумахер но бил спречен од телохранителите.
– Ваквите случувања се за секоја осуда – изјави портпаролката на Шумахер Сабине Кем.
За среќа обезбедувањето навреме ги спречило да влезат во собата, па е избегнат поголем инцидент.Инцидентот се случил пред две недели, а денеска го објавува Билд.
Не е познато зошто сакале да влезат, но се претпоставува дека сакале да г

loading...
Loading...