Каков партнер ви одговара според хороскопот?

Loading...

На Овенот му одговара партнер со авантуристички дух, ужива во излегувањето и во физичките активности па токму затоа му треба партнер кој ќе му биде добра придружба.
Бик сака страствен, романтичен и сензуален партнер. Исто така му треба партнер кој ќе сака финансиска сигурност исто како и Бикот.
На Близнакот му треба друштвена, спонтана и флексибилна личност, која ќе ужива во долгите и интересни разговори.
На Ракот му треба личност која го цени семејството и домот. Внимателна и грижлива.
На Лавот му треба партнер кој истовремено им е и најдобар пријател кој искрено ќе го обожава. Исто така треба да биде ведра, весела и разиграна личност.
Девицата сака личност која ќе и ја врати желбата за живот. Која ќе и помогне да не биде премногу строга кон себе.

 
На Вагата и е потребна личност која врската ја става на прво место. Исто така личност која нема чести промени на расположение.
На Шкорпијата и е потребна личност која ќе и помогне да ги контролира своите емоции, но, притоа да е динамична и секогаш подготвена за акција.
На Стрелецот му е потребна личност од која ќе научи нешто повеќе и има широки погледи на светот.
На Јарецот му е потребна личност која ќе биде оптимист и насочена кон светлата страна на животот.
Водолијата покрај себе мора да има личност која ќе и донесе страст и топлина во животот. Исто така личност која нема да се обидува да ги промени.
Рибите бараат вредна личност која многу работи, практична и способна!На Овенот му одговара партнер со авантуристички дух, ужива во излегувањето и во физичките активности па токму затоа му треба партнер кој ќе му бидеКој е вашиот идеален партнер..

loading...
Loading...