Каква старост ве очекува: Водолијата лудо ќе се забавува, Лавовите ќе бидат досадни со приказните…

Loading...

Млади сте и полни со амбиции, а дали сте размислувале каква старост ве очекува?Овен
Припадниците на овој знак на старост нема да се откажат од спортските активности. Во случај на болест ќе станат вистинска „досада“.
Бик
На Биковите и староста ќе им се врти во знакот на материјалното богатство. Доколку немаат доволно пари коа ќе бидат старии ќе станат личност полна со горчина и незадоволство.
Близнаци
И на стари денови ќе сакаат многу да се дружат. Ако покрај себе имаат сличен партнер тие ќе патуваат многу.
Рак
На старост ќе бидат исто многу емотивни. Доколку имаат семејство,постојано ќе ги посетуваат членовите.

 
Лав
Со своите приказни ќе ги „дават“ блиските личности.Ќе бидат горди на се што постигнале во животот.
Девица
Ќе уживаат во ситниците. Дома мора да имаат аптека.. Во секое време мора да имаат лекови.
Вага
Идеалот го гледаат во брачниот живот. Најлошо ќе им биде ако на старост останат без партнер.
Шкорпија
Шкорпиите на старост ќе се сеќаваат на секоја своја борба и ќе се посветат на решавање на пролемите со кои не успеале да се изборат претходно. Годините никогаш нема да ги победат.

 
Стрелец
Мудрите совети им се заштитен знак на Стрелците. Ќе сакаат да мудруваат за животни теми на старост.
Јарец
Староста на Јарците ќе биде како вино-што постаро тоа подобро. Ќе го живеат секој ден како последен.
Водолија
Дури и  на 70 години тие ќе се забавуваат. За нив не постои класична старост, бидејќи никогаш нема да се чувствуваат стари. Со овој знак никогаш нема да ви биде досадно.
Риби
Интересно хоби дури и на старост. Дури и на старост ќе бидат  емотивни.Овен
Припадниците на овој знак на старост нема да се откажат од спортските активности. Во случај на болест ќе станат висти

loading...
Loading...