Каква временска прогноза не очекува денес?

Loading...

Времето во Македонија ќе биде променливo облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови.Утринската температура ќе се движи од седум до два, а дневната 10 до 23 степени.
Во Скопје слично време, променливo облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер. Утринската ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 20 степени.
За време на викендот ќе има преодно стабилизирање со свежи утра и нешто потопло преку ден. Нов влажен бран се очекува во понеделник.Утринската температура ќе се движи од седум до два, а дневната 10 до 23 степени.
Во Скопје слично време, променливo облачно и свежо со умер

loading...