Какви се мажите според хороскопот: Лавот е лојален, Стрелецот искрено сака…

Loading...

Знаците од Зодијакот различно се однесуваат во врската. Некои се лојални, некои не, некои се подоминантни, некои одмаздољубиви. Овој хороскоп покажува какви се мажите во врската, судејќи според хороскопскиот знак.Овенот секогаш сака да триумфира
За него нема пречки – ако избраничката му е мажена или живее на стотици километри, тоа нема да го запре. Откако ќе заземе една тврдина, Овенот трага по нова. Жената веќе не е интересна за нив, откако е покорена. Единствениот начин да се задржи е да се удоволува на секој негов каприц и да нема љубомора.
Бик не паѓа на флертови
Бикот не е од мажите коишто ќе најдат осамена дама на улица. Тој не паѓа на флертови со зафатени жени и преферира моногамија. Најтешко за него е да се раздели со жената со која излегува. Но, ако ја донесе таа одлука, ништо не може да му го смени мислењето.
Жените секогаш му остануваат на располагање на Близнакот
Близнаците се многу друштвени и околу нив секогаш владее атмосфера на флертување. Тие лесно се вљубуваат, но апсурдно е да го омекнете неговото срце. Ниту една жена нема власт над мажот Близнак. Тој постојано ја тестира жената до него, додека не разбере какви престапи е подготвена да му прости. Жените секогаш му остануваат на располагање, дури откако поминале години од разделбата.

Мажот Рак е совршен љубовник
Мажот Рак е совршен љубовник и затоа не ја малтретира жената до него со тестови, а ја опсипува со внимание и подароци. Раковите се прилагодуваат за сериозни врски и дури долго по разделбата имаат тенденција да се гледаат со својата поранешна љубов, бидејќи тешко се адаптираат на промените.
Лавовите не сакаат да пројавуваат иницијатива при односите
Лавовите не сакаат да пројавуваат иницијатива при односите, затоа преферираат првиот чекор да биде направен од дамата. Идеална за нив е жената во која се заљубени нивните пријатели. Жената ќе добива сѐ, но во замена мора да ја почитува секоја желба на Лавот. Тој ретко дава втора шанса и е злобен доколку е повреден.
Мажот Девица се вљубува во жени со кои се познава од многу години
Мажот Девица се вљубува во жени со кои се познава од многу години и знае сè за нив. Дури и кога е вљубен, мажот Девица е нормален. Тој не нуди бура од емоции и ураган од страст, но ѝ обезбедува на жената до него комфорт и удобност. Тој е лидер во односите, бидејќи е убеден во сопствената праведност.

Мажот Вага доживува паника
Мажот Вага доживува паника кога ќе се сретне со пречка во комуникацијата со жените, бидејќи тоа му се случува ретко. Ако дамата стане многу упорена, мажот Вага ќе бара на било кој начин да избега од неа.
Мажот Скорпија лесно започнува романтични односи дури и без да е вљубен
За него контактот со жената е извор на тешкотии, во кои тој открива особени задоволства. Тој е склон да биде заробен од страна на жена која е опседната од конфликтни желби. Откако ќе се умори од бескрајните дуели со својата половина, тој бара утеха во прегратките на жена подготвена секогаш да ги исполни секој негов каприц. Само жената која може постојано да е поинаква и да жртвува сѐ за мажот Скорпија, може да го привлече неговото внимание за долго.
Мажот Стрелец ги избегнува тешкотиите и сака
Мажот Стрелец ги избегнува тешкотиите и сака да прима само радост во односите со дамите. Тој не простува измама, затоа единствениот начин да го врати назад, е жената да се покае искрено.

Јарец не верува во љубов на прв поглед
Јарецот не верува во љубов на прв поглед и претпочита да избира за љубовница жена од својот круг на интереси. За сериозна врска, тој бара жена која е идеална за сопруга и мајка. Кога ќе ги изгуби чувствата, Јарецот не ѝ дава ни најмала шанса на неговата поранешна сакана.
Водолија е разгален од вниманието на жените
Водолија е разгален од вниманието на жените и им овозможува да се караат за него. Понекогаш, сепак знае да се вљуби неразумно, но тоа не му пречи метеорски да го уништи градот поради бурната врска. За разлика од Јарецот, тој секогаш е подготвен повторно да се врати кај поранешната.
Мажот Риба секогаш е вљубен
Мажот Риба е вљубен секогаш и прави романтични гестови, но односите со него секогаш се полни со недоумици. Тоа не му пречи да го лоцира патот до женското срце. Кога е вљубен силно во една жена, тој ѝ останува верен во срцето до крајот на животот, но тоа не му пречи да се теши со еден куп други.Овенот секогаш сака да триумфира
За него нема пречки – ако избраничката му е мажена или живее на стотици километри, тоа не

loading...
Loading...