Какво ќе биде времето денес?!

Loading...

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има повремен локален дожд, особено во западните делови. Ќе дува засилен до силен југоисточен ветер, особено долж Повардарието и во источните делови.Температурата ќе се движи од 9 до 18 степени.
Во Скопје слично време со температура до 15 степени.Температурата ќе се движи од 9 до 18 степени.
Во Скопје слично време со температура до 15 степени.

loading...
Loading...