Какво време ќе имаме денеска и за продолжениот викенд?

Loading...

Времето денеска во Македонија променливо облачно со сончеви периоди, во западните делови облачно со врнежи од дожд, на повисоките планини снег.Попладне врнежите ќе се интензивираат и ќе се прошират насекаде, а пообилни ќе бидат на запад, а ќе дува и ветер. На некои места врнежите ќе преминуваат вечерва и во снег.
За време на продолжениот викенд ќе има пораст на дневните температури. Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во сабота попладне се очекуваат врнежи од дожд, особено во западните делови.Попладне врнежите ќе се интензивираат и ќе се прошират насекаде, а пообилни ќе бидат на запад, а ќе дува и ветер. На некои места врнежите ќе премин

loading...