Какво време ке имаме во следните денови?

Loading...

Променливо облачно и свежо време со локални врнежи од дожд, ќе преовладува во Македонија до крајот на неделава, соопшти УХМР.Од среда кон четврток врнежите ќе се почести на југот и најинтензивни на југоистокот од земјата.

Од четврток температурите ќе се пониски за неколку степени. Минималните ќе се движат во интервал од еден до 11, а максималните од 15 до 22 степени.
За време на викендот се очекува претежно стабилно и малку потопло времеОд среда кон четврток врнежите ќе се почести на југот и најинтензивни на југоистокот од земјата.

loading...