Какво време не очекува утре 25.02.2016?

Loading...

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен југоисточен ветер.Утринската температура ќе се движи од минус еден до шест, а дневната од 12 до 17 степени.
Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 15 степени.
Во петок ќе има повремени локални врнежи од дожд. За време на викендот и во почетокот на работната недела времето ќе биде претежно стабилно и релативно топло.
Додека пак, во понеделник ќе дува умерен, а наместа повремено и засилен јужен ветер.Утринската температура ќе се движи од минус еден до шест, а дневната од 12 до 17 степени.
Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена обла

loading...
Loading...