Калиопи ја отпеа химната на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Битола

Loading...

Македонската поп дива Калиопи на вечерашниот голем митинг на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ во Битола ја испеа македонската химна.Толпата народ во еден глас ја пееше националната химна заедно со Калиопи.
Битолчани во огромен број се собраа на градскиот плоштад за да дадат масовна поддршка на оваа Коалиција.
Погленете ја изведбата на македонската химна од поп дивата.Толпата народ во еден глас ја пееше националната химна заедно со Калиопи.
Битолчани во огромен број се собраа на градскиот плоштад за да да

loading...