Карлеуша брутално удри по сите на Балканот веднаш по убиството на Ивановиќ

Loading...

Имено пејачката е активна на социјалните мрежи, а редовно и го искажува своето мислење поврзано со актуелни теми на Балканот.Само неколку минути по убиството на Оливер Ивановиќ познатата српска пејачка Јелена Карлеуша се огласи на својот Твитер профил и објави потресен статус по повод убиството на српскиот политичар.
Имено пејачката е активна на социјалните мрежи, а редовно и го искажува своето мислење поврзано со актуелни теми на Балканот.
Истото се случи и денеска, таа не остана имуна на свирепото убиство на политичарот Ивановиќ и убиството го спореди со една изјава на американскиот претседател Доналд Трамп.
-Кога малку подобро ќе размислам онаа будала Трамп убаво ни рече! Ние на Балканот сме ср*ње држави! Мали, мизерни, завидливи за трошка леб, братоубијци, без гордост и чест! Треба сите заедно да се носиме во пи*ку матер!

Оваа нејзина порака на Твитер предизвика бура од реакции, а пејачката брутално ги навреди сите, велат фановите.Само неколку минути по убиството на Оливер Ивановиќ познатата српска пејачка Јелена Карлеуша се огласи на својот Твитер профил и објави потресен ст

loading...
Loading...