Карлеуша ја прозва Брена: „Ти го киндапираше синот, а ти ја стави во филм“

Loading...

Документарниот филм за животот на Лепа Брена крена многу прашина со третото продолжение. Иако документарецот „Ајде да се волимо“ е полн со убави моменти од кариерата на Брена, сепак едно нешто на многумина не им се допадна, а прва го искоментира Јелена Карлеуша.
Во филмот за Лепа Брена зборуваат голем број нејзини колеги и пријатели, а помеѓу нив е и Цеца, иако долго време се сметаше дека колешките не се во добри односи.
Јелена Карлеуша како и секогаш, не се воздржа па на Твитер напиша:
-Колку ти Брено си толерантна жена… Кумот на Цеца, Легија и нејзиниот најблизок пријател Шиптар, ти го киднапираа детето, а ти ја стави во документарецот. На твое место, таа за мене би се појавила само во некролог.
И пред да го сподели ова Карлеуша со јавноста, пред многу години се шпекулираше на оваа тема.
Во 2000 година Стефан, синот на Брена и Боба беше киднапиран. Иако документарецот „Ајде да се волимо“ е полн со убави моменти од кариерата на Брена, сепак едно нешто на многумина не им се допадна,

loading...
Loading...