Кажете им збогум на митесерите: Направете маска од само две состојки

Loading...

Митесерите се ситни, црни и тврди „точки“. Најчесто се појавуваат на носот челото и брадата, а освен што го расипуваат вашиот тен, доколку се воспалат можат да бидат многу неудобни и болни. Но, благодарение на овие супер состојки, можете да им ставите крај на овие црни точки. Направете сами маска против митесери подготвена за само една минута.
Состојки:
-белка
-сок од лимон
Подготовка и употреба:
Белката одвојте ја од жолчката. Изматете ја да се претвори мазен, кремаст  но не прецврст снег. Во снегот додадете лажица исцеден сок од лимон и измешајте.
Измијте го убаво лицето со топла вода. На носот и деловите  каде имате митесери нанесете од смесата во малку подебел слој. Оставете да делува околу 20 минути и потоа излупете го од лицето. Лицето измијте го со млака вода и нанесете крема за лице. Ќе бидете изненадени од резултатот.Направете сами маска против митесери подготвена за само една минута.
Состојки:
-белка
-сок од лимон

loading...
Loading...