ЌЕ СЕ НАЕЖИТЕ: Исланѓаните ја изведоа најмасовната „хака“ за дочек на фудбалерите!

Исландските фудбалери доживеаја тежок пораз од 5:2 во четвртфиналето против Франција на ЕУРО 2016, но тоа не го расипа впечатокот кој го оставија играчите од оваа мала островска земја.Нивната игра, неверојатните навивачи и духот допринесоа за тоа оваа мала островска земја да биде запишана во историјата на фудбалот.
Илјадници фанови од Исланд им приредија незаборавен пречек на своите миленици, но дефинитивно најубав момент од симпатичната церемонија за паметење беше најмасовната „хака“ од која сигурно ќе ви застане здивот.

Iceland soccer team's homecoming is as awesome as imagined pic.twitter.com/fm8IEZaerG (via @KMachinSK, @ruvithrottir)
— Darren Rovell (@darrenrovell) July 4, 2016
Нивната игра, неверојатните навивачи и духот допринесоа за тоа оваа мала островска земја да биде запишана во историјата на фудбалот.
Илјадн

Пронајдете не на следниве мрежи: