Ќе ви смрзне крвта откако ќе дознаете ШТО истетовирале сопругите на загинатите фудбалери непосредно пред кобниот лет!

Тринаесет сопруги на фудбалерите на Чапокоензе само неколку дена пред ужасната несреќа која го потресе светот, направиле идентични тетоважи.Имено, тие во знак на поддршка за своите мажи направиле тетоважи на кои се гледа срце и мал авион кој симболизира пат, открила сопругата на настраданиот капитен Клембер Сантан. 
Тринаесет парови требаше да патуваат заедно на 9. декември на одмор во Доминиканската Република, но судбината поинаку сакала. Тие сега се сите вдовици, а најубавото патување на нивниот живот се претвори во најголема трагедија. 
– Клемебер ми се јави од аеродромот и ми рече дека му недостасувам. Ми вети дека ќе ми се јави веднаш откако ќе стигне во Колумбија. Тој повик никогаш не го добив. Друга сопруга на фудбалер ми се јави и ми ги пренесе ужасните вести. Ми рече дека се случила несреќа. Подобро ќе беше и ние да умревме со нив отколку да го преживуваме ова патење – раскажала неутешната Марија Росангел.Имено, тие во знак на поддршка за своите мажи направиле тетоважи на кои се гледа срце и мал авион кој симболизира пат, открила сопругата на настрад

Пронајдете не на следниве мрежи: