Кенсингтонската палата ги објавила првите службени фотографии од принцот Џорџ и принцезата Шарлот

На оваа фотографија се гледа како принцот Џорџ ја дреи во раце својата мала сестричка, принцезата Шарлот Елизабет Дијана.Фотографиите на принцот Џорџ и принцезата Шарлот ги снимила нивната мајка, војвотката од Кембриџ, Кејт Миделтон во нивниот дом. Ова е прв пат кралското семејство да ја покаже својата мала принцеза на јавноста, откако на 2 мај Шарлот во прегратките на својата мајка ја напушти болницата во која е родена.

Како што најавиле, вечерта во доцните часови, биле објавени три фотографии на преслатките кралски наследници.

Освен фотографиите на принцот и принцезата, на Twitter кралското семејство објавило и фотографија на која се гледаат стотина писма и подароци кои многубројните обожаватели ги испратиле до војвотката Кејт и принцот Вилијам после раѓањето на малечката принцеза.Фотографиите на принцот Џорџ и принцезата Шарлот ги снимила нивната мајка, војвотката од Кембриџ, Кејт Миделтон во нивниот дом. Ова е прв пат кралс

Пронајдете не на следниве мрежи: