Киднапирани двајца пилоти на Туркиш ерлајнс

Loading...

Од страна на неколку вооружени лица, киднапирани се пилот и копилот од авиокомпанијата Туркиш ерлајнс.„Киднапирањето е извршено утрово околу три часот по полноќ, кога бил нападнат автобусот во кој биле неколку членови на екипажот на турскиот авион кои од аеродромот се движеле кон хотелот“, изјави министерот за внатрешни работи на Бејрут.
Тој додал дека четири вооружени лица киднапирале двајца патници од автобусот – пилотот и копилотот, а останатите седум останале во возилото.
Неофицијално киднапирањето се поврзува со случајот во кој беа киднапирани девет Либанци со шиитска вероисповед во мај 2012. година во Сирија.
 „Киднапирањето е извршено утрово околу три часот по полноќ, кога бил нападнат автобусот во кој биле неколку членови на екипажот на турскиот а

loading...
Loading...