Коби Брајант е „МАШИНА“

Ваков опис за Коби Брајант даде потпретседателот на Лос Анџелес Лејкерси, Џим Бас.Коби Брајант се враќа, привршува неговата рехабилитација од повредата, па така големите љубители на НБА лигата со нетрпение го очекуваат неговото враќање на терените.
„Коби Брајант е во одлична форма, многу е подобар отколку што тоа се очекуваше за оваа фаза од рехабилитацијата“ вели потпретседателот на клубот.
Коби Брајант ова го сфаќа како голем предизвик, нешто големо, па така потпретседателот на клубот на Лејкерси вели дека нема потреба од брзање, и покрај огромната желба на Брајант.
„Тој е вистинска машина и ќе се врати кога ќе биде подготвен. Не сакаме да брзаме, но тој самиот има огромна желба да се врати на теренот и да им покаже на луѓето дека со него сеуште не е готово“ вели Џим Бас, претседателот на ЛА Лејкерси.Коби Брајант се враќа, привршува неговата рехабилитација од повредата, па така големите љубители на НБА лигата со нетр

Пронајдете не на следниве мрежи: