Коби Брајант: Немам друга работа, па ќе се замарам со Хауард…

Кошаркарот на ЛА Лејкерси, Коби Брајант воопшто не губи време мислејќи на својот веќе поранешен играч, Двајт Хауард кој премина во Хјустон.
Брајант изјави дека рехабилитацијата од операцијата тече одлично и побрзо отколку што очекувал.
„Би можел уште сега да почнам со тренинзи, но не верувам дека тетивата ќе издржи. Вообичаена е оваа пауза кај оваа повреда која трае четири месеци“ изјави Брајант.
Тој се осврна и на својот поранешен соиграч, Двајт Хауард кој премина во Хјустон Рокетси.
„Дали мислите дека ќе размислувам за човек кој одлучи да оди во друг клуб, да губам време обидувајќи се да сфатам поради што тоа се случи… Стив Неш е вистински соиграч, тој работите ги сфаќа лично, мене тоа не ме интересира“ изјави Брајант.Кошаркарот на ЛА Лејкерси, Коби Брајант воопшто не губи време мислејќи на својот веќе поранешен играч, Двајт Хауард ко

Пронајдете не на следниве мрежи: