Кога жените би знаеле дека оваа намирница ја спречува појавата на брчки, никогаш повеќе не би посегнале по вештачки креми!

Loading...

За вкупно  12 третмани во 12 дена не би се препознале, би  изгледале  фантастично!Лененото семе од оваа маска  допринесува со  своите лековити  својства и  ги  подмладува масните клетки и  го  враќа  младешкиот  изглед во  пределот  околу  образите, посебно  во  сензитивните  делови  на кожата околу очите, каде што кожата  е најтенка и   склона на брчкање.
Ставете  лажица ленено  семе  во  чинија и  прелијте  со третина шолја зовриена вода, мешајте  неколку  минути и  потоа прекријте со  салфета и  оставете  да одстои до  вечер.
Навечер исцедете  ја течноста. Користете ја желатестата водена маса во која  лененото  семе ги оставило  своите  лековити својства. Нанесете  ја смесата  на лицето и  вратот. Не мора да се грижите околу пределот околу  очите, растворот слободно можете да го  нанесете и  таму. Кога маската  ќе се исуши повторно нанесете ја смесата. Оваа процедура повторете ја 5 пати.
Ги  подига цртите на лицето, ја тонира и затега кожата
Ги намалува широките пори
Ја хидратира кожата
Служи и како  пилинг за кожата
Помага  во  спречувањето на формирање на акниЛененото семе од оваа маска  допринесува со  своите лековити  својства и  ги  подмладува масните клетки и  го  в

loading...