Кои 16 ракометари ќе играат во првата фаза од натпреварите на ЕП?

Селекторот на македонската репрезентација Ивица Обрван одлучи со кои 16 ракометари ќе игра во првата фазата од натпреварите.На вечерашниот дуел со Данска ќе играат: Ристовски, Ангелов, Димовски, Стоилов, Георгиевски, З.Мојсовски, Манасков, Ојлески, К.Лазаров, Митков, Миркуловски, Пецаковски, Јоновски, Велко Марковски, Стојчевски и Ангеловски.
Од листата отпаднаа Никола Митревски, Никола Маркоски, додека Немања Прибак нема право на настап.На вечерашниот дуел со Данска ќе играат: Ристовски, Ангелов, Димовски, Стоилов, Георгиевски, З.Мојсовски, Манасков, Ојлески, К.Лазаров, Митков, Мир

Пронајдете не на следниве мрежи: