Кои знаци ќе имаат најмногу среќа до 5-ти август?

Loading...

Венера планетата на љубовта е во знакот на Лав до 5 ти август. Еве што носи во твојот знак: Овен 
Венера во петта и Марс во астролошка куќа, ве предупредуваат да внимавате ако соработувате со странци. Вашите мали авантури може сериозно да го загрозат односот со партнерот. 
Бик
Вашиот владетел Венера, планетата на парите и Марс ви носат романса со личност која често патува. Можна е промена на работното место. 
Близнаци
Овој период ви носи проширување на можностите за работа и соработка со големи компании. Ако сте млади можно е заминување во странство. 
Рак
Овој период ви носи љубов и пари ако се занимавате со уметност, спорт и медицина. Може да ви се укажат нови шанси особено ако работите со странци. 
Лав
Овој период ќе бидете омилени во друштвото, особено за спротивниот пол. Марс во четврто поле ви ја зголемува можноста за заработка преку купопродажба на недвижнини. 

 
Девица
Ќе се разбуди љубовниот занес кај вас а тоа ќе донесе нови понуди, особено ако поради работата сте често присутни во јавноста. Вага
Ќе има можност за раздвојување од партнерот поради негово патување. Ќе имате многу пари ако работите во медиуми. 
Скорпија
Ве очекува романса со уметник или некој кој живее во странство. Ако се занимавате со медицина ќе бидете успешни. 
Стрелец
Вашата сексуалност ќе биде особено нагласена а тоа ќе ви донесе тајна романса со некој што ќе го запознаете на патување. Јарец
Ќе сакате да ја обновите врската со стара симпатија, особено ако сте во зрелите години. 
Водолија
Ќе имате голема заработувачка но внимавајте на непотребните трошоци. 
Риби
Ве очекува голема романса на патување. Ако сте уметник ве очекува голема заработувачка. Овен 
Венера во петта и Марс во астролошка куќа, ве предупредуваат да внимавате ако соработувате со странци. Вашите м

loading...