Кои ѕвезди пред да станат славни, пржеле помфрит за Мекдоналдс?

Loading...

Најголемиот светски ланец за брза храна “Мекдоналдс“ дневно послужува 46 милони луѓе, а статистички ако се подели бројот на работници кои некогаш работеле за него, доаѓа дека секој осми Американец бил вработен во овој ланец на ресторани за брза храна.  
Меѓу нив се наоѓаат и голем број мега популарни ѕвезди, кои пред да стигнат до славата и црвениот килим, пржеле помфрит и печеле плескавици.  Пред професионално да се реализираат во својата кариера, во Мек Доналдс хамбургери продавале Пинк, Шерон Стоун, Шанаја Твејн, Сиал, Џеј Лено, Џејмс Франко, Мејси Греј и уште многу други. За понатаму да изградат успешна кариера, нивната желба за успех беше поголема од стравот за неуспех.

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Најголемиот светски ланец за брза храна “Мекдоналдс“ дневно послужува 46 милони луѓе, а статистички ако се

loading...