Кој би рекол: Трамп се воодушевил од песните на оваа српска пејачка!

Loading...

Легендарната народна пејачка Лепа Лукиќ во емисијата на Огнен Амиџиќ покрај љубовните маки од тинејџерските денови откри и дека сака да му запее на новиот американски претседател Доналд Трамп.-Концертите ме подмладуваат и одржуваат во живот, вели таа и додава дека на концертот била и Милка Милисављевиќ, Србинката која осум години ги чувала синовите на Трамп.
Организирав и таа да дојде на концертот и ја видов во публика. Таа изрази желба да дојде на мојот концерт зашто ги обожава моите песни кои му ги пуштала и на Доналд Трамп, открива Лепа Лукиќ.
Додава дека Трамп ѝ ги слушал песните, па и таа би сакала да влезе и да му запее во Белата куќа.
-Концертите ме подмладуваат и одржуваат во живот, вели таа и додава дека на концертот била и Милка Милисављевиќ, Србинката која осум години ги чува

loading...