Кој од познатите е секс зависник?

Еве ја листата на најpoзнатите зависници од секс: Мајкл Даглас Во раните деведесети години беше општо познато дека актерот има проблем, а на светот тоа му го откри неговата бивша жена. Мајкл се лечеше и наводно се излечи, а неговата сегашна сопруга Кетрин Зета – Џонс од евентуално неверство се осигура со голема парична надокнада. Чарли Шин Се пофали дека спиел со повеќе од 5.000 жени. Повеќе објаснување – не е потребно. Ејми Вајнхаус Бившиот дечко на британската пејачка вели дека Ејми е дива и ненаситна, вистинска зависничка. “Во состојба е да се секса со часови и да не се засити. Постојано ги менува позите, но најубаво и е кога е горе. Многу е гласна и сака да ја удираат по задникот”, објаснува Џони Хедлок.
Џек Николсон Сите знаат дека стариот Џек го сака сексот. Низ неговиот кревет минале илјада жени, а сега вели дека за тоа е престар. Штета.
Бритни Спирс Бритни наводно со нејзиниот бивш сопруг Кевин се впуштала во секс маратони до истоштување.
Роби Вилијамс Призна дека спиел со бројни проститутки, но и обожавателки. Подоцна изјави дека никогаш не може да се засити од аналниот секс. Колин Фарел Дрога, секс снимки, клиника за одвикнување. Дали треба уште нешто повеќе да се каже? Томи Ли Бившиот маж на Памела Андерсон еднаш призна дека бил во групњак со порноѕвезда, нејзиниот маж и нејзината пријателка. Но призна и дека му оди многу подобро кога е само со една девојка во кревет. Линдзи Лохан Додека се обидуваше да се одвикне од дрога и алкохол, Линдзи утеха најде во сексот.
 Еве ја листата на најpoзнатите зависници од секс: Мајкл Даглас Во раните деведесети год

Пронајдете не на следниве мрежи: