Кој рекол дека плавушите не се паметни ?!?!

Loading...

Стереотипите за интелегентноста на плавушите останува работа на минатото! А дека тоа е така потврдува се поголемиот број на холивудски ѕвезди. Во нашата листа ви ги претставуваме топ 5-те плавуши кои имаат студирано на елитни факултети, говорат повеќе јазици и ретко како кој друг можат да се пофалат со завидливо IQЏоди Фостер

Славна глумица која има дипломирано на елитниот колеџ ‘’YALE’’ на смерот француски јазик и книжевност. Нејзиниот IQ пред завршувањето на факултетот изнесувал 140, а замислете сега…
Мадона

Скандалозната пејачка која во детството била позната како одлична ученичка!Мадона била толку талентирана ученичка што може да се пофали дека е една од многубројните студенти кои имаат добиено стипендија на престижниот колеџ во Мичиген. ‘’Mensa’’ најстарото друштво за тестирање на IQ, на пејачката и додели назив ‘’ГЕНИЈ’’ во својата најнова меѓународна листа.

 Шерон Стоун

Познатата актерка која пленува со својот шарм и убавина иако е позната по разголените сцени во скоро секој филм во кој настапува, има неверојатно IQ од 154, па затоа ‘’Mense’’ ја рангират во луѓето со над просечна интелегенција.
Шакира

Колумбиската пејачка не само што има преубавото тело и глас, изненадува и со нејзината интелегенција. Нејзиното IQ e проценето ни помалку ни повеќе туку 139. Тоа го покажува и со бројот на јазици кои течно ги говори: Англиски, Шпански, Арапски и Португалски.

 
Никол Кидман

Плавокосата убавица која по професија е глумица е една од најинтелегентните глумици во Холивуд, а нејзиниот IQ изнесува 132. Ѕвездата ‘’ Moulin Rouge’’ морала да го напушти училиштето со само 17 години како би го прехранила своето семејство. Била одлична ученичка во ‘’ Victorian College of Arts’’ МелбурнЏоди Фостер

loading...
Loading...