Колекцијата на венчаници White Ivy на Антонија Ристовска за невести што сакаат софистицираност, гламур и романтика

Македонската дизајнерка Антонија Ристовска преку фотосесија ја претставува новата колекцијата на венчаници наречена White Ivy 2018. Дел од нејзината линија Antonija Ristovska Bride, дизајнерката открива дека овие венчални креации се инспирирани од она што идните невести најмногу го сакаат – софистицираност, гламур, единственост и доза на романтика.
 

 

Македонската дизајнерка Антонија Ристовска преку фотосесија ја претставува новата колекцијата на венчаници наречена White Ivy 2018. Дел од нејзината линија Antonija Ristovska Bride, дизајнерката открива дека овие венчални креации се инспирирани од она што идните невести најмногу го сакаат – софистицираност, гламур, единственост и доза на романтика.

„Инспирирана од винтиџ модата и посакуваниот ретро стил, во создавањето на новата колекција ја пренесов ретро нишката и ѝ дадов младешки призвук и урбана нота. Раскошот од богати везови изработени од бисери, кристали и мониста на материјалите го будат чуството на единственост и гламур, а воедно богатите текстури и слоевитоста на материјалите и понатаму ја задржуваат леснотијата при носење на венчаницата – вели дизајнерката.
 
 
 

 

Пронајдете не на следниве мрежи: