Колку сте убави, брзи или евентуално бремени – Ќе ви покаже вашиот ПАПОК!

Loading...

Во папокот верувале или не, има преку 1400 различни видови бактерии, а во некои варијанти може да има и повеќе од 2500, покажала студијата на Универзитетот во Северна Каролина.Памукчињата пак често се создаваат кога носиме нова облека, долна маица и сл, бидејќи во папокот се вовлекуваат ситни влакненца кои паѓаат од новиот материјал. Со години експертите го проучуваат обликот на папокот, а се чини дека некои откритија се прилично изненадувачки, пишува Хафингтон пост. Доколку сте од оние кои мислат дека вашиот папок во целост е бескорисен, освен што насобира „памукчиња“ или служи за пирсинг, научник од Универзитетот во Хелсинки, Аки Синконен, открива неколку интересни факти за папокот.
Овален папок, вертикален или оној во облик на буквата „т“, е многу посексапилен од оној испакнатиот или предлабокиот, тврди Синконен. Така изгледот на папокот кај жените може да биде симбол и на нејзината вкупна убавина, но и на плодноста, потоа ризик од одредени генетски фетални аномалии. Сето тоа зависи од неговата смиреност, облик и положба на стомакот.
Обликот на папокот открива од што треба да се чувате: Еве како ќе дознаете ако некој орган не функционира правилно – Прочитајте ТУКА
Сите цицачи имаат папок па така и луѓето. Преку папочната врвка сме биле поврзани во стомакот со нашите мајки. Супермоделот Каролина Куркова наводно нема, бидејќи во детството правела операција. Круѓеа гласини и дека славниот Алфред Хитчок бил без папок.
Бременоста резултира со бројни промени на телото, а иако вовлечениот папок останува внатре, а испакнатиот надвор, во бременоста обликот на папокот значително се менува. Со растењето на стомакот, со оглед на напредување при бременоста, може да дојде до „излегување“ на вовлечениот папок, кој таков останува и по породувањето. . После бременоста, само обликот многу брзо се враќа на стариот изглед.

 

Положбата на папокот, може да говори и за тоа колку некој човек може брзо да трча, покажало истражувањето од Универзитетот Дјук. Зависно од тоа колку високо е поставен на стомакот. Така луѓето од црната раса, кој во просек имаат папок поставен за околу 5 см повисоко отколку белците, генерално побрзо трчаат. Висината на папокот се прилагодила на нивната еволуција, според која поради многу движење им се издолжиле нозете, а папокот се „качил“ нагоре.
ЗАЧУДУВАЧКИ ЛЕК: Ставете го ова во папокот и излечете многу болести – Прочитајте на следниот ЛИНК
Во папокот верувале или не, има преку 1400 различни видови бактерии, а во некои варијанти може да има и повеќе од 2500, покажала студијата на Универзитетот во Северна Каролина. Памукчињата пак често се создаваат кога носиме нова облека, долна маица и сл, бидејќи во папокот се вовлекуваат ситни влакненца кои паѓаат од новиот материјал. 
Еве зошто на некои луѓе им се собираат „памучни топчиња“ во папокот – Прочитајте ТУКАСо години експертите го проучуваат обликот на папокот, а се чини дека некои откритија се прилично изненадувачки, пишува Хафингтон пост. Доколку сте

loading...