Концертот на Кики е откажан, учесниците од Икс Фактор нема да пеат во Скопје

Loading...

Поради големото Супер финале на Икс Фактор во Комбанк арената во Белград на 23.03.2014, Кики Лесендриќ одлучи својот концерт на 14.03.2014 во Скопје во спортската арена Борис Трајковски да го откаже за средината на мај 2014 и да подготви спектакуларен концерт со сите финалисти на X Фактор и специјалните гости, како што тоа Македонија всушност го заслужува.-Македонија се покажа како најголем љубител на Икс Фактор во регионот, и во оваа прилика МБК Продукција сака да ги повика сите гледачи да ги подржат суперфиналистите на Икс Фактор Адрија на закажаното супер финале на 23 март во Комбанк арената во Белград. Влезниците во Македонија може да ги купите во: туристичките агенции Папилон, Атлантис, како и во Југотон и Extreme Entertainment, велат од продукцијата.
Извор: Курир-Македонија се покажа како најголем љубител на Икс Фактор во регионот, и во оваа прилика МБК Продукција сака да ги повика сите гледачи да ги подржа

loading...
Loading...