Конечно добри вести: Шумахер немал запаление на бели дробови!

Loading...

Конечно добри вести за состојбата на шампионот во Формула 1, Михаил Шумахер!Како што објавуваат германските медиуми, Шумахер кој подолго од еден месец се наоѓа во вештачка кома откако доживеа несреќа за време на скијањето на француските Алпи, неодамна добил и запаление на белите дробови.

Сепак, менаџерот на легендарниот возач се огласи во јавноста и кажа дека тоа се само шпекулации бидејќи Шумахер нема запаление на белите дробови и состојбата не му е влошена. Медиумите пишуваа дека со оглед на воспалението, набрзо може да му откажат органите и срцето, но за среќа, ова биле неточни информации.
Семејството на Шумахер е постојано со него, а вчера и Фелипе Маса отиде да го посети својот пријател.
Неговите лекари велат дека е добар знак тоа што Шумахер ги отворил накратко очите,но засега не реагира не тестовите за рефлекси.Како што објавуваат германските медиуми, Шумахер кој подолго од еден месец се наоѓа во вештачка кома откако доживеа несреќа за време на скијањето н

loading...
Loading...