Конечно го пронајдовме ВИСТИНСКОТО решение за елиминирање на СТРИИ!

Loading...

Ова средство се прави многу едноставно, а при редовна употреба, овозможува фантастични резултати!Стриите настануваат како резултат на брзо растегнување на кожата, кое е поврзано со брз раст или промена на телесната тежина.
Ви претставуваме природен рецепт, кој е вистински хит во светот, а се подготвува многу едноставно:
Состојки:
1 лажица шеќер
1 лажица рицинусово масло (може да биде и маслиново или кокосово)
1 капсула витамин Е
Упатство:
Помешајте ги сите состојки и добиената смеса ставете ја во стаклен сад и оставете да отстои во фрижидер од една до две недели. По тоа, ставете го средството на местата каде имате стрии, а потоа, со помош на остра четка, со кружни движења масирајте. Средството нанесувајте го секој ден и масирајте околу 5 минути.Стриите настануваат како резултат на брзо растегнување на кожата, кое е поврзано со брз раст или промена на телесната тежина.
Ви претставув

loading...